Rybářské sedačky, křesla a židle

Rybářské židle, rybářská křesla či sedačky jsou důležitým společníkem každého rybáře, který dlouhé hodiny sedí u vody a relaxuje při lovu ryb. Výhodou rybářských židlí je především jejich skladnost. Největší pohodlí si užijete v rybářských polohovatelných a polstrovaných křeslech. Nejlehčí jsou pak rybářské stoličky. Rybářské židle, sedačky, stoličky i křesla jsou vyráběny z kvalitních materiálů a dostupné v široké škále tvarů, barev a značek. Z vybraných značek vám můžeme doporučit například rybářské křesla Mivardi, Giants Fishing, nebo Prologic. Jakmile si koupíte rybářské křeslo či židli, můžete ji využít i pře kempování nebo na zahradě.

Jak správně vybrat rybářské křeslo?

Při výběru rybářského křesla si musíme zodpovědět na několik otázek. Mezi nejdůležitější patří lokalita, ve které rybaříte a dostupnost k místu. Způsob a cesta, jakou se ke svému rybářskému místu dostáváte hraje velkou roli. Pokud se prodíráte mezi stromy a houštím, stěží s sebou budete tahat těžké polstrované křeslo, ale spíš si vezmete stoličku či lehčí židli. Pokud jedete na delší dobu k vodě a víte, že zde budete i několik dní, jedete autem a cesta k rybářskému místu je v pohodě, kupte si kvalitní rybářskou sedačku či křeslo, ve kterém si maximálně užijete rybolov v pohodlí a luxusu.

Rybářské křeslo

Největší výhodou rybářského křesle je pohodlí. Je vhodné pro rybaření po delší dobu a v případě, že místo neměníte. Rybářský skládací křesla disponují i teleskopickými nohami, které se nezaboří do bláta, ale mohou vyrovnat i nerovnosti v terénu. U nejlepších a nevyšších modelů značek si může rybář měnit polohu opěrky zad, hlavy i rukou. V nabídce máme i polohovací křesla s podnožníkem, ve kterém si relax u vody opravdu užijete.

Rybářské židle a stoličky

Největší výhodou rybářských židlí a rybářských stoliček je jejich snadné složení a poměrně nízká hmotnost. Jsou vhodné například pro kratší vyjížďky k vodě, nebo při časté změně místa lovu. Navíc zaberou méně místa, takže se s nimi můžete lépe pohybovat v hůře prostupných terénech.

Rybářské sedací boxy

Rybářské sedací boxy jsou specifické sedačky, které používají sportovní rybáři pro lov na feeder či plavanou. Boxy jsou vhodné například pro závody, kdy si může rybář vzít vše potřebné s sebou a má vše na dosah.

Jak vybrat správnou nosnost u nového rybářského křesla?

Při výběru nového rybářského křesla je ideální vybrat křeslo takové, které má minimálně o jednu čtvrtinu vyšší hmotnost, než je vaše hmotnost. Oceníte to hlavně v chladnějším počasí, kdy na sobě máte spoustu teplého oblečení, které může vážit i několik kilogramů. V tomto případě se budou hodit i teleskopické nohy s patkami, které se nezaboří do bahna. V nabídce najdete křesla, které mají nosnost i 150 kg.

Skrýt popis