Polarizační brýle pro rybáře

Polarizační brýle pro rybáře by neměly chybět ve výbavě žádného rybáře. Je jedno, jakou technikou chytáte, protože polarizační brýle, mimo jiné, chrání váš zrak od odlesků hladiny, ale i od slunečního záření. Díky polarizačním brýlím například uvidíte, co se děje pod hladinou a můžete lépe rozeznat překážky pod hladinou či lépe ryby ve vodě lokalizovat díky odrazům světla od jejich těl. V nabídce máme velké množství polarizačních brýlí pro rybáře od předních světových rybářských značek jako je Fox, Delphin či Giants Fishing.

Polarizační brýle se hodí nejen na rybaření, ale i do aut, na lyže, turistiku, surfing, jachting i ostatní sporty. Polarizační brýle jsou sluneční brýle se speciálním polarizačním filtrem uvnitř zorníků. Filtr uvnitř brýlí eliminuje odrazy a odlesky slunečních paprsků od velkých ploch jako voda, sníh, silnice a další. Lépe díky polarizačním brýlím uvidíte a rychleji zareagujete na situaci, které se vám může přihodit například při řízení motorového vozidla když jedete na ryby. Polarizační brýle snižují únavu očí, přinášejí optické pohodlí a zvyšují koncentraci a bezpečnost.

Další výhodou polarizačních brýlí je preventivní působení proti předčasnému šedému zákalu a věkem podmíněné makulární degenerace.

Použití polarizačních brýlí při běžném nošení vám umožní si bez problému ve slunném počasí prohlížet výlohy obchodů, užít si slunečné dny u vody nebo si číst na slunci s tím, že vaše oči budou méně unavené než s normálními slunečními brýlemi.

Pokud budete polarizační brýle používat u specifického sportu, je možné si vybrat z různě zbarvených čoček. Žlutooranžové čočky jsou vhodné například pro sportovní střelbu nebo golf. Takové čočky zvyšují kontrast vidění v mlze a v dešti pomohou odhalit nerovnosti a zdůraznit obrysy. Žluté odstíny zlepšují zrakovou ostrost a mohou fanouškům tenisu zvýraznit letící tenisový míček.

Skrýt popis