Boilies

Boilies neodmyslitelně patří již řadu let k lovu kaprovitých ryb. Každý rybář, který chce být při lovu kaprů, amurů a jiných kaprovitých ryb úspěšný, by měl mít zásobu boilies a být řádně připraven do každého počasí. Zatímco v chladné vodě lépe fungují potápivé boilies o menších průměrech, například 14 mm, v teplejších vodách nemusíte mít strach sáhnout i po větších průměrech potápivých boilies, například 24 mm a ulovit svou životní rybu. Moderní rybáři používají plovoucí pop-up boilies, které zaručí atraktivnost pro rybu v podobě nástrahy, které neleží na dně, ale drží se ve sloupci. Plovoucí boilies se pro lepší účinky kombinují s potápivými boilies. Pokud chcete rybám dát pod nos neodolatelnou pochoutku, doporučujeme vybrat z nějakých boilies v dipu, které svým pachem přilákají mnoho ryb z revíru, ve kterém lovíte. Kapři a amuři i od jakživa milují rohlíky a díky rohlíkovým boilies přilákáte hladové ryby i ve studenějších vodách, kde rohlíkové boilies skvěle pracují a lákají ryby na své vůně.

Boilies jako úspěšná návnada

Boilies jednoznačně patří k lovu kaprů, amurů, línů a jiných druhů kaprovitých ryb. Pro lov kaprů to platí mnohonásobě.

Tyto zázračné kuličky vznikly počátkem 70. let v Anglii, když se dva rybáři Lenny Middleton a Kevin Maddocks snažili najít způsob, jak co nejefektivněji lovit kapry a eliminovat záběry bílé ryby i ostatních ryb.

Boilies jako návnadu tvoří směsi rostlinných, živočišných mouček a celý, nebo pomletých zrn. Tyto zázračné kuličky bývají většinou velmi kvalitní potravou pro ryby. Ryba většinou pozná, jestli je boilies vyrobeno z kvalitních, či levných materiálů.

Boilies se dříve vařilo, ale pro lepší zachování nutričních hodnot a vůní se v této době napařuje. Díky tvrdosti boilies musela vzniknout nová prezentace nástrahy – vlasová montáž a to z důvodu, že tvrdé boilies nelze napíchnout na háček. Díky svému tvaru dochází k maximálnímu úspěchu při zasekávání ryb.

V nabídce máme velké množství boilies různých průměrů a různých příchutí a věříme, že si vybere každý rybář.

Krmné boilies

Hodně moderních rybářů si oblíbilo krmné boilies. Rybáři jsou díky krmnému boilies schopni lépe zakrmit lovné místo a vytvořit na poměrně velké ploše místo, které naláká ryby i z větších dálek díky uvolňující se pachové stopě. Krmné boilies se prodává například v Decathlonu v 10 Kg baleních a má průměr 14 mm.  

Dumbells – krmné boilies ve tvaru válečku

Dumbells boilies jsou na rozdíl od klasických kulatových boilies spíš válcovitého tvaru. Dá se říct, že často bývají i účinnější, protože jejich tvar je pro zvědavé ryby nový a přitahuje je. Můžou být skvělým doplňkem ke klasickým kulatých boilies.

Skrýt popis